Down to content

TensarTech®TR2® Sistemi

Geçici yapılara ihtiyaç duyulursa, istinat duvarı veya köprü mesneti gibi, pratik ve ekonomik olarak genelde estetik görünüm arka planda kalmaktadır. TR2 sistemi, geçici yapılar oluşturmak için dizayn edilmiş olup inşaatı çok kolaydır. 60° ile dik açı arasında yüzey açısına sahip olup geleneksel betonarme yapılara göre daha ucuza mal olmaktadır ve kalıcı basınç azaltıcı yapılar olarak da kabul edilmektedir.


Sistem, yüzeyi kaplayan çelik hasır ünitelerinden ve dayanıklı, ağır işler için yapılmış geotekstilden oluşmaktadır. Bunlar, Tensar tek eksenli geogridlerine Tensar'ın yüksek verimli bodkin bağlantıları ile güvenli bir şekilde bağlanarak toprak güçlendirmesi yapılmaktadır. Yüzeye dışarıdan destek veya kalıp gerektirmez çünkü sağlam çelik hasır yüzey içeriden bağlanmakta ve arkasındaki geogrid ile dolgu malzemesi sayesinde yerinde tutulmaktadır.

TensarTech TR2 System Construction using geogrid

120 seneye kadar dizayn ömrü olmasından dolayı TensarTech TR2 Sistemi ayrıca basınç azaltıcı yapılar olarak da kullanılabilmektedir. Arkasındaki dolgunun yatay toprak baskısına dayanamayan mevcut istinat duvarı yerinde durması gerektiği durumda (Çelik hasırın dizayn ömrü 60 seneden fazla olması için genelde galvanize olarak kullanılmaktadır) veya gömülmüş yapıların üstüne etki eden toprak baskısını azaltmak veya yok etmek için bu sistem kullanılmaktadır.


TR2, basınç azaltma yapıları ve geçici duvarlar için ekonomik ve hızlı çözüm sunmaktadır

TR2 sistemi, geçici yapılar oluşturmak için dizayn edilmiş olup inşaatı çok kolaydır. 60° ile dik açı arasında yüzey açısına sahip olup geleneksel betonarme yapılara göre daha ucuza mal olmaktadır ve kalıcı basınç azaltıcı yapılar olarak da kabul edilmektedir.


TensarTech®TR2® Sistemi

TensarTech TR2 Sistemi, bizim deneyimli mühendis ekibimiz tarafından sunulan tam dizayn ve inşaat desteği ile sunulmaktadır. Bizim gelişmiş TensarSoil yazılımımızı kullanarak ücretsiz uygulama önerisinden tam dizayn ve tedarik servisine kadar her türlü çözümü Profesyonel Sigorta kapsamı ile birlikte sunmaktayız. Tam bir çözümü tek bir kaynaktan bulmanızı sağlayacaktır.

Need help?