Down to content

Tensar RE ve UX tek eksenli geogridler

Tensar, köprü mesnetleri, ristinat duvarlarıdik eğimler ve toprak set bazal şiltelerin inşaatı için çok çeşitli sistemlere sahiptir. Bunların çoğu Tensar Teknolojisinin bir bölümünü kullanarak toprağı güçlendirmektedir ve mekanik olarak stabilize edilmiş toprak (MSE) katmanları oluşturmaktadır: Tensar tek eksenli geogrid.


İki tip tek eksenli geogrid vardır. Bunlar Tensar RE ve UX olup her ikiside seçilmiş yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) maddesinden üretilmektedir. Son 30 yıldır, Tensar tek eksenli geogridlerin uzun dönem (sünme) yük karakteristikleri çok yoğun bir şekilde araştırılmaktadır ve güçlendirilmiş toprak yapılara uygun olduğu bağımsız olarak test edilip 120 sene dizayn ömrü olduğu gösterilmiştir. Tensar tek eksenli geogridler, çok dayanıklıdır ve çok sağlamdır. Dizayn dayanımı belirlemek için kullanılan uzun dönem dayanımı ve kısmi faktörleri çok sıkı bir şekilde test edilmiştir ve kayıt altına alınmıştır. Çeşitli dayanımlarda üretilmiş olup uzun, dar açıklıklar ve tek parça kesişimlerden  oluşmaktadır. Dolgu malzemesi ile kilitlenmesi için dizayn edilmiştir böylece TensarTech Toprak İstinat Sistemleri içinde en önemli malzeme olmaktadır. İnşaat animasyonumuzu izleyerek ne kadar kritik bir rol oynadığını kendiniz görebilirsiniz.

Tek parça kesişimler ve enine uzanan sağlam bağlantılar sayesinde Tensar tek eksenli geogridleri, özel olarak üretilen bağlantı aparatı ile birlikte TensarTech Duvar Sistemlerindeki modüler bloklara güçlü bir şekilde bağlanmaktadır. Tensar tek eksenli geogridlerini kullanan TensarTech Sistemleri, deneyimli mühendislerimizin tam desteği ile birlikte sunulmaktadır. Onlar, size tam dizayn desteği ve tedarik servisine kadar hizmet verebilmektedir. Böylece projeniz için en uygun çözümü bulmanızı sağlamaktadırlar.

Tensar RE ve UX tek eksenli geogridler

Son 30 yıldır, Tensar tek eksenli geogridlerin uzun dönem (sünme) yük karakteristikleri çok yoğun bir şekilde araştırılmaktadır ve güçlendirilmiş toprak yapılara uygun olduğu bağımsız olarak test edilip 120 sene dizayn ömrü olduğu gösterilmiştir. 

Tensartech Toprak İstinat Duvar Sistemlerinde kullanılan en önemli yapı parçası

  • Uzun dönem dizayn dayanımları ve faktörleri bağımsız olarak sertifikalanmıştır (BBA ve diğerleri)
  • Kimyasallara karşı mükemmel dayanım
  • 120 sene sertifikalı dizayn ömrü
  • Bodkinler sayesinde yüksek verimlilikte saha eklem ve bağlantıları
  • Kolayca ve hızlıca montajı yapılabilen rulolar
  • Toprak ve dolgu malzemesi ile kilitlenebilmesi için dizayn edilmiştir
  • Çeşitli dizayn dayanımlarına sahip çeşitleri mevcuttur
  • Çok sıkı kurallara sahip sertifikalı Kalite Yönetim sistemlerine göre üretilmiştir
  • Tam dizayn servisi mevcuttur

Need help?