Down to content

Basetex - Yüksek dayanımlı geotekstil

Yumuşak toprak üzerine toprak setler inşa etmek zorunluluğu olduğu zaman veya alt tabakalarda boşluklardan dolayı oturmanın olabileceği zeminlerde çok yüksek dayanımlı güçlendirme gerekebilmektedir. Tensar'ın yüksek dayanıma sahip Basetex geotekstil çeşitleri gerekli dayanımı sağlamaktadır. Geniş rulolar tek kat veya çok kat halinde inşaata uygun şekilde kullanılabilmektedir.

Atkı ekleme dokuma işlemi ile üretilen Basetex'in karakteristik özelliklerinden dolayı ipliğin doğrusal olarak yerinde kalması sağlanır, böylece örme ipliklerde görülen ilk uzama olmadan tam çekme dayanımına ulaşabilmektedir. Poliester, mükemmel sünme performansına ve yüksek çekme modülüsüne sahiptir.Basetex doğru monte edildiği zaman derinlerde yatan çökme alanlarına karşı toprak setlerin stabilitesini geliştirmektedir ve bu sayede kademeli inşaatı azaltmakta veya elimine etmekte. Böylece, projenin zamanında bitmesini ve bütçeye uymasını sağlamaktadır. Proje içinde belirgin oturmaya hiç izin verilmiyorsa, toprak set için kazıkların kullanılması gerekmektedir. Bu durumda Basetex, Gerilmiş Membran Yük Transfer Platformu oluşturmak için kullanılabilmektedir. Bu, toprak set yüklerinin kazık başlıklarına aktarılmasını garantileyip daha az masraflı olmasını sağlamakta ve betonarme radye inşa etmekten daha hızlı olmaktadır. Potansiyel boşluklar üzerinde, maden çalışma bölgelerinde veya çözülme olayı olabilecek yerlerde, Basetex önceden güvenli bir şekilde boşluk oluşumunu göstebilmektedir.

Toprak set temeller için güvenilir yüksek dayanımlı güçlendirme

Basetex doğru monte edildiği zaman derinlerde yatan çökme alanlarına karşı toprak setlerin stabilitesini geliştirmektedir ve bu sayede kademeli inşaatı azaltmakta veya elimine etmekte.

Basetex - Yüksek dayanımlı geotekstil

Ayrıca Basetex, Tensar'ın zemin stabilizasyonunda uzun yıllardır elde ettiği tecrübenin tam desteğine sahiptir ve bizim deneyimli mühendislerimiz komple bazal güçlendirme çözümü için tam dizayn servisi sunabilmektedir.

Need help?