Down to content

Nasıl 25 tonluk nakliye kamyonu sadece 250gr/m2 ağırlığındaki geogrid tarafından desteklenmektedir?

Agrega katmanın performansı, mekanik olarak stabilizasyon ile arttırarak çalışmaktadır.

Tekerlek yükleri temas ettiği noktadan radyal olarak dışarı doğru basınç oluşturmaktadır. TriAx'ın üçgen açıklıkları ve heksagonal yapısı, bu radyal basınçlara dayanmak için dizayn edilmiştir.

TriAx kullanılmış mekanik olarak stabilize edilmiş agrega katmanı çok büyük tasarruf sağlayabilmektedir.

Aşağıdaki video da nasıl çalıştığını görebilirsiniz:

Ürün filmleri

Tensar TriAx geogridleri - Tensar TriAx başlangıç Filmini Görüntüle

2003'de, U.S. Army Corps of Engineers (Corps), kaplanmış ve kaplanmamış yapılarda geogrid güçlendirmesi için önemli uygulamaları tanımlamış ve açıklamıştır: mekanik alt temel stabilizasyonu ve temel güçlendirmesi. Mühendislik teknik yazılarının birinde (ETL), Corps geogrid güçlendirmesi ve kaplama malzemeleri arasındaki ilişkiye etki yapan üç ana mekanizmadan bahsetmiştir: yatay engelleme, geliştirilmiş taşıma kapasitesi ve gerilmiş membran etkisi. Aşağıdaki videolar, Tensar'ın TriAx Geogridini kullandığımızda bu üç mekanizmadan ikisini göstermek amaçlıdır.

Tensar TriAx geogridleri - Kum Kutusu Demonstrasyonu - Tensar TriAx geogrid kullanarak görünür şekilde taşıma kapasitesinin arttırılmasını görmek için yumuşak sünger kullanarak, zayıf alt zemin ortamı oluşturulmuştur. Gördüğünüz gibi katılımcı kişinin ağırlığını güçlendirilmemiş ortamda taşınamamaktadır, fakat TriAx ürünü kullanıldığında yük eşit şekilde dağıtıp güçlendirilmiş kum ve gogrid kompoziti oluşturmaktadır.


Tensar TriAx geogrid - Taş Dolu Kutu Demonstrasyonu - kaplama veya taşıma yolu temelinin alt temel desteği yeterliyse, uygun dizayn edilmiş geogridler kaplanmış veya kaplanmamış uygulamalardaki bağımsız agregaların hareketlerini dikey ve yatay olarak kısıtlayacak özel kısıtlama mekanizması sunmaktadır. Taş dolu kutu, basit bir demonstrasyon olup TriAx geogridin malzeme tutma faydalarını kutuya konmuş agrega alt temel dolgu malzemesi içinde göstermektedir.


Tensar TriAx geogridleri - Tenis Topu Demonstrasyonu - doğru bir şekilde agrega parçalarının bir arada tutulması iyi dizayn edilmiş geogrid ürünün performansının esaslarındandır. Bu demonstrasyonda, yüksek profil bağlantı ve üçgen açıklık bir arada olduğu zaman bağımsız malzemelerin bir arada tutulması ve agrega parçalarının durumu, bilardo toplarını bir arada tutmaya yarayan üçgen ve tenis topları kullanılarak gösterilmektedir.