Down to content

Yollar ve Otobanlar

Servis yollarından otobanlara kadar Tensar'ın geogrid teknolojisi, zemin stabilizasyon problemlerine, kaplama ömrünü arttırmaya, tamir ve rehabilitasyona kanıtlanmış bir çözümdür. Bu size, inşaat maliyetlerinizi kontrol etme fırsatı ve daha iyi hizmet ömrü performansı vermektedir. 30 seneden fazla uzmanlık ve tecrübemiz, toprak köprü mesnetleri, istinat duvarları ve toprak setlerin dizaynını ve tedarik edilmesini de kapsamaktadır.

Yollar için dayanıklı temellerin oluşturulması

Zayıf veya değişken zemin sıkça yol inşaatı sırasında zorluk oluşturmaktadır. Tensar geogridler ile mekanik olarak stabilize edilmiş katman oluşturarak maliyet, zaman ve çevre açısından faydalar sunabilmektedir.

  • Doldurma ve alt-temel katmanları kalınlığı yarısına kadar azaltılabilmektedir ayrıca performans kaybı olmadan, dolgu malzemesi, hafriyat maliyeti, sahadaki zaman ve inşaat CO2 emisyonları azaltılmaktadır
  • Bükülmeye karşı dayanıklı platform oluşturmak için geogrid katmanları kullanması ile değişken zemin üzerinde farklı oturmalar kontrol edilmektedir
  • Geogridler, sahaya ulaşımı geliştirmek ve çalışma platformlarının taşıma kapasitesini arttırmak için kullanılmaktadır böylece ekonomik dizaynlar ile güvenlik arttırılmaktadır

Bakım sorunlarınının yok edilmesi

Mekanik olarak stabilize edilmiş katman ile yolun hizmet ömrü 3 katına kadar arttırılırken uzun vadeli bakım maliyetleri önemli derecede azaltılmaktadır. Yol inşaatındaki ve rehabilitasyonundaki esnek kaplama yıllık bakım bütçelerinde neredeyse %50 ye varan tasarruf sağlandığı tahmin edilmektedir. Tensar'ın asfalt güçlendirme sistemleri, reflektif ve yorulma çatlamaları gibi kaplama ile ilgili problemleri çözmek için dizayn edilmiştir.

Tensar, istinat duvarları ve dik toprak setler için de çözümü mevcuttur

Bir çok otoyol projesi duvarlar, toprak setler, köprü mesnetleri ve diğer yapıları içermektedir. Tensar, bu alanlarda da çok geniş bir tecrübeye sahip olup duvarların inşaatı, toprak setler ve erozyon koruma için özel sistemlerini sizlere sunmaktadır.


Tensar Teknolojisi ile tüm hizmet ömrü faydalarının arttırılması, inşaat zamanının ve maliyetinin düşürülmesi.

Servis yollarından otobanlara kadar Tensar'ın geogrid teknolojisi, zemin stabilizasyon problemlerine, kaplama ömrünü arttırmaya, tamir ve rehabilitasyona kanıtlanmış bir çözümdür. Bu size, inşaat maliyetlerinizi kontrol etme fırsatı ve daha iyi hizmet ömrü performansı vermektedir.

Toprak Set Temelleri

Toprak setler çok kötü zemin üzerinde inşa edilmek zorunda kalınırsa, Tensar Basetex size gerekli dayanımı sunabilmektedir veya alternatif olarak TensarTech Temel Şilte Sistemi de dayanımı sağlamak ve farklı oturmaları kontrol etmek için kullanılmaktadır. Oturma konusunda kısıtlamalar mevcutsa veya gerçekleşmesi için gerekli olan zaman mevcut değilse, bizim kazıklar veya Doldurulmuş Agrega kazıklar üzerinde Yük Transfer Platformlarımız pahalı beton radyeler ve zemin kirişlerine basit bir alternatiftir.

Need help?