Down to content

Demiryolu

Demiryolu hat yatağı yenilemesi ve bakımı için Tensar

İngiltere de Network Rail ve Dünyada Ulusal Demiryolları Kuruluşları tarafından onaylanan Tensar Teknolojisi, demiryolu hattı için özel dizayn edilen geniş açıklıklı Tensar TriAx TX190L ile balastı yerinde tutarak yatay hareketini kısıtlamaktadır ve hattın yerinde kalmasını sağlamaktadır. Tensar'ın geogridleri, son 30 sene boyunca kapsamlı araştırmaların konusu olmuştur ve göstermiştirki:

  • Hat geometrisini uzun süre korumaktadır (yaklaşık 3 kat daha uzun)
  • Balast oturma oranını azaltmaktadır
  • Trafiğe bağlı balast bozulması azaltmaktadır
  • Bakım aralığını uzatmaktadır
  • Balastı 20 seneden fazla stabilize etmektedir


Yeni hatlarda inşaat zamanı ve maliyetlerinde tasarruf

Tensar, özellikle zayıf zeminli bölgelerde, yeni demiryolu hattı inşaatı için de önemli bir rol oynamaktadır. Tensar TriAx geogridlerini alt-balast katmanında kullanarak katman kalınlığı önemli derecede düşürülürken taşıma kapasitesi korunmaktadır böylece zaman ve maliyetten sağlanmaktadır.

Tensar, yeni demiryolu toprak set temelleri içinde çözümü vardır

Zayıf zeminler üzerinde toprak setlerin inşaatı yapılma zorunluluğu var ise dayanımı sağlamak ve farklı oturmayı kontrol etmek için TensarTech Temel Şilte Sistemi kullanılabilmektedir. Beton radye temel veya zemin kirişleri gibi pahalı alternatifler kullanmak yerine kazıklar üzerindeki Yük Transfer Platformları, VCC veya Doldurulmuş Agrega kazıklar, oturmanın tolere edilmediği zaman veya oturma için yeterli zaman olmadığı zaman kullanılabilmektedir.


Tensar Teknolojisi kullanarak inşaat ve bakım masraflarında tasarruf sağlayın

Tensar geogrid kullanarak demiryolu mühendislerine hızlı, ekonomik ve kanıtlanmış çözümler sunmaktadır. Hat balast katmınını mekanik olarak stabilize ederek deformasyonu azaltır veya alt-balast katmanını stabilize ederek hat temelini güçlendirmektedir.

Tensar, istinat duvarları ve eğim stabilitesi için de çözümü vardır

Bir çok yeni demiryolu projesi köprü mesnetleri, kanat duvarları, kalıcı istinat duvarları ve dik torpak set eğimlerini içermektedir. Tensar, bu konularda da tecrübe ve uzmanlığa sahiptir ve bu yapıların inşaatı için kanıtlanmış ve çekici sistemlere sahiptir.

Need help?