Down to content

Hava limanı

Pist rehabilitasyonundan ve taksi yollarından, istinat duvarı ve ses bariyerlerine kadar Tensar Teknolojisi hava alanları için çevresel açıdan uygun ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Ayrıca, inşaat maliyeti azaltmada ve bakım ihtiyaçlarının minimize etmede uzun yıllarda elde edilen tecrübeye sahiptir.

Zayıf zemin? Tensar'ın çözümü vardır

Hava limanı yol kaplamaları bazen çok yumuşak zemin üzerine inşa edilmesi gerekmektedir - bu da mühendisler için problem oluşturmaktadır. Tensar geogridler, zayıf alt tabakaları güçlendirmektedir ve farklı oturmaları kontrol etmektedir. Bu sayede uçak hareketlerinden dolayı oluşan çok büyük yüklere karşı koyabilen taksi yolları ve pistler için mekanik olarak stabilize edilmiş katman oluşturmaktadır. Bu, ihtiyaç duyulan agrega miktarını azaltmaktadır, böylece servis ömrünü uzatmaktadır ve önemli zaman, maliyet ve çevresel kazanımlar elde edilmesini sağlamaktadır.


Pist ve taksi yollarının yeniden kaplanması

Mevcut pistler reflektif veya yorulma çatlamalarına maruz kaldığında ve yeniden kaplama gerektiğinde, Tensar'ın asfalt güçlendirme sistemleri mükemmel çözüm olabilmektedir ve mevcut yüzeylerin çoğunun üstüne serilebilmektedir. Tensar asfalt güçlendirme gridleri, çatlamayı önlemektedir ve kompozit ürünlerin güçlendirmektedir. Ayrıca, az geçirgen bariyer oluşturarak sızan suyun zararlı etkilerini azaltmaktadır, böylece kaplamanın ömrü uzatılmakta ve gelecekteki bakım masraflarını azaltmaktadır. Bu aza geçirgen bariyer ayrıca yakıt kaçakları olduğu zaman da fayda sağlamaktadır.

Bariyerleri inşa ederken

Çevresel açıdan hassas veya gelişen alanlar için görsel, patlama veya ses bariyerleri olarak dik toprak setler kullanılabilmektedir.TensarTech Torpak İstinat Sistemleri, sağlam bir bariyer oluşturması yanında sahadan kazanılan malzeme dolgu olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Böylece çevresel faydalar da elde edilmektedir. Diğer Tensar sistemleri, jet patlamasına maruz kalan bölgelerde drenaj kanalları ve göletlerindeki gibi toprak erozyonuna karşı koymaktadır.


Pist rehabilitasyonundan ve taksi yollarından, istinat duvarı ve ses bariyerlerine kadar Tensar Teknolojisi hava alanları için çevresel açıdan uygun ve ekonomik çözümler sunmaktadır.

Projeniz ne olursa olsun, Tensar dizaynı size yardımcı olabilir

Tensar Teknolojisi, dünya çapında hava limanı projelerine uygulanmıştır ve bir çok vaka çalışması mevcuttur. Sayfanın en üstündeki linklere tıklayıp daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Bizim tecrübeli İnşaat Mühendislerimiz, uzman tavsiyesi, şartnameler, çizimler, sertifikalı dizaynlar ve detaylı fiyatlandırma sunmaktadır. Biz, düzenli olarak ücretsiz çalıştaylar düzenlemekteyiz.

Need help?