Down to content

Kaplamasız Yollar ve Çalışma Platformları

Kaplamasız yollar, dünya çapında inşaat sahalarının genelinde bulunmaktadır. Fakat, sıklıkla çok ağır yükler altında hizmet vermektedirler ve bazen zayıf veya değişken zemin üzerinde bulunmaktadırlar. Tensar'ın geogridleri - özellikle yenilikçi TriAx® - granül malzemeyi efektif şekilde mekanik olarak stabilize ederek maliyetleri minimumda tutmaktadır. Granül malzemeler geogrid üzerinde sıkıştırıldığında üçgen açıklıkların arasında kalarak mekanik olarak tutulmaktadır. Bu kilitleme gridin 360 derecede eşit dayanımı ile birleşerek efektif sağlam kompozit katman oluşturmaktadır.Uygulama alanları

Geogridler, bağımsız granül katmanların mekanik olarak stabilize edilmesinde kullanılabilmektedir, böylece gerekli olan kalınlık azaltılmakta veya taşıma kapasitesi arttırılmaktadır.

Yapısal geliştirmeler - kaplamasız yollar, kısa dönemli taşıma yolları veya karadaki rüzgar santrallerinin ulaşım yolları da dahil tümü geogridler kullanarak efektif olarak güçlendirelebilmektedir. Bu ömrü uzatmaktadır, taşıma kapasitesini arttırmaktadır ve kullanılan granül malzeme miktarını azaltmaktadır.

Kazıklı platformlar ve depolama alanları - kazık makineleri ve vinçler gibi ağır yüklerin güvenli operasyonu için çalışma platformları.


Tensar teknolojisi kullanarak yollarınızı inşa edin

Tensar'ın geogridleri - özellikle yenilikçi TriAx® - granül malzemeyi efektif şekilde mekanik olarak stabilize ederek maliyetleri minimumda tutmaktadır.

Tensar size nasıl yardımcı olur

Tensar, geogridler kulllanarak mekanik olarak stabilize edilmiş katman oluşturmada 30 seneden fazla deneyimi ile:

  • Agrega katmanın kalınlığını %50 ye kadar azaltmaktadır
  • Hafriyat ihtiyacını azaltmaktadır
  • Farklı oturmaları kontrol etmektedir
  • Taşıma kapasitesini arttırmaktadır
  • İnşaat CO2 emisyonlarını %50 ye kadar azaltmaktadır


Need help?