Down to content

Zemin Stabilizasyonu

Hemen her inşaat projesinde, zayıf veya değişken zemin ile çalışırken genelde önemli zorluklarla karşı karşıya kalınmaktadır. Zemin stabilizasyonunda Tensar teknolojisi ve uzmanlığı sadece performansı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda çevresel etkinin ve maliyetlerin azaltılmasını da sağladığı kanıtlanmıştır. Bizim yenilikçi TriAx® geogridlerimiz , optimum performans için 360 dereceye eşit dağılmış çekme dayanımı ile granül dolgunun etkili bir şekilde tutulmasının sağlaması için tasarlanmıştır. Bu, farklı oturmaları kontrol edebilen, yol dolgu derinliğini azaltan, zayıf dolguları geçebilen ve taşıma kapasitesi arttırabilen sert ve mekanik olarak stabilize olmuş katmana yol açar.

Tensar'dan yararlanma yolları

TriAx geogrid ile granüler temel katmanlarını stabilize ederek Tensar Teknolojisinin faydaları kolayca görülebilir:

  • Tabaka kalınlığının azaltılması: kapatma ve alt temel tabakaları herhangi bir performans kaybı olmadan % 50 ye kadar azaltılarak malzeme ve kazıdan tasarruf edilmektedir.
  • Ömrün uzatılması: TriAx kullanılan mekanik olarak stabilize edilmiş katman, kaplamasız yollarda üç kat veya daha fazla oranda servis ömrünü uzatarak % 50 ye varan oranda uzun vadeli bakım maliyetlerini azaltmaktadır.
  • Taşıma kapasitesinin artırılması: TriAx geogride sahip mekanik olarak stabilize edilmiş katmanın yük dağıtma kabiliyeti sayesinde vinç ve kazık çakma makinelerinin çalışacağı ağır çalışma koşullarına sahip çalışma platformların yük dayanımını arttırmaktadır.
  • Farklı oturmaların kontrolü: son derece değişken zemin koşullarının üzerinde, TriAx geogridleri zeminden gelen farklı desteği dengelemektedir.
  • Zayıf dolguların geçilmesi: Tensar TriAx geogridler, çamur lagünler ve endüstriyel atık depolarının kapatılmasında  toprak örtüsü katmanlarının güvenli yerleşimini sağlamaktadır.
  • Boşlukları geçmek: Temel boşlukları oluşabilecek maden alanları veya çözünme eğilimi olan alanlarda Tensar geogriler kullanarak dayanıklı bir temel oluşturulabilmektedir. Bu kısa vadeli uygulama sayesinde uzun vadeli uygulama için de bir temel oluşturulması sağlanmaktadır.


Zayıf veya değişken zemin? Tensar geogridlerin nasıl çözüm sunabileceğini öğrenin

Bizim yenilikçi TriAx® geogridlerimiz, optimum performans için 360 dereceye eşit dağılmış çekme dayanımı ile granül dolgunun etkili bir şekilde tutulmasının sağlaması için tasarlanmıştır.

Projeniz ne olursa olsun, Tensar yardımcı olabilir

30 yılı aşkın bir süredir, Tensar, asfalt ve stabilize yollar, havaalanları, otoparklar, ağır görev kaplamaları (örneğin konteyner liman gibi) ve çalışma platformları da dahil olmak üzere inşaat projeleri için  yenilikçi zemin stabilizasyonu çözümleri sunarak kendini kanıtlamıştır. Bir çok vaka çalışmaları ve broşürler incelemeniz için mevcuttur.

Ayrıca kapsamlı uzman tavsiyesi, şartnameler, çizimler, sertifikalı tasarımlar ve fiyatlandırma bilgileri dahil olmak üzere size tam teknik destek sunmaktayız. Yıl boyunca, birçok ülkede düzenli ücretsiz zemin stabilizasyonu çalıştayları düzenlemekteyiz. Daha fazla keşfetmek ya da projeniz için hızlı yardım almak için, Zemin Stabilizasyonu Tasarım İletim Formu indiriniz.

Need help?