Down to content

Dik Eğimler

Sürekli artan arsa maliyetleri ve çevresel kısıtlamalar nedeniyle, mühendisler sık sık kullanılabilir alanı genişletmek için dik yamaçları kullanmaktadırlar. Tensar Teknolojisi kullanan TensarTech takviyeli toprak çözümleri çekici bitki örtüsüne sahiptir ve inşaatı kolaydır ayrıca alternatif metodlara göre %75 e kadar maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Farklı eğimler için farklı sistemler

Projeniz için en uygun çözüm seçiminde eğim açısı önemli rol almaktadır. 45˚'den daha az eğimlerde, normalde yapısal kaplama olması gerekli değildir, ancak 45˚'den fazla açılar için, kalıcı kaplama yapılması gereklidir. Bu akılda tutularak, Tensar iki standart sistem sunmaktadır. İkiside Tensar'ın toprak takviyesinde 30 yıllık deneyimini ve geogridlerinin kullanılmasını içermektedir:

TensarTech NaturalGreen 45˚'ye kadar olan yeni eğimlerde ve kayma tamirlerinde performansı kanıtlanmıştır. Sistem, uzun vadeli dayanım için toprak içinde yatay geogrid katmanları kullanmaktadır ve yüzey şiltesi ile erozyona dayanım sağlanmaktadır.

TensarTech GreenSlope 45˚ -70˚ arası eğimler için dizayn edilmiştir. Toprak içinde geogrid katmanları, Tensar'ın etkili bodkin methotu ile çelik kaplama birimlerine bağlanmasında oluşmaktadır. Yüzey bitki örtüsü gelişmesini uygun olan anti-erozyon malzeme ile kaplanmaktadır. Kaplamalar belli aralıklarda teraslar oluşturmak için değişik açılarda yapılabilmektedir.

Projeniz ne olursa olsun size yardım edebiliriz

Tensar teknolojisi dünya çapında eğimlerde kullanılmaktadır ve geniş bir vaka çalışması ve broşür yelpazesine sahiptir. Biz ayrıca uzman tavsiyesi, şartnameler, çizimler, sertifikalı dizaynlar ve detaylı fiyatlandırma ile tam teknik destek vermekteyiz ve çeşitli yerlerde düzenli olarak ücretsiz çalıştaylar düzenlemekteyiz.

Dik yüzlü bent için ekonomik, pratik çözümler

Tensar Teknolojisi kullanan TensarTech takviyeli toprak çözümleri çekici bitki örtüsüne sahiptir ve inşaatı kolaydır ayrıca alternatif metodlara göre %75 e kadar maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Faydaları

Hangi Sistemi TensarTech projeniz için uygun olursa olsun, Tensar takviyeli toprak eğimlerine yararları aynı kalır:

  • Basit inşaat, inşaat zamanını ve maliyetini azaltır
  • Kullanılabilir alanın kullanımını optimize eder
  • Sahadan çıkan malzeme veya geri dönüştürülmüş dolgu kullanımı (kohezif veya kirlenmiş dahil)
  • Farklı oturmalara toleranslı
  • 120 yıla kadar tasarım ömrü
  • Sismik yüklere karşı yüksek direnç
  • Genellikle pahalı temel çözümlerinin kullanılmasını engeller
  • Eğimli bir sahada platform alanını maksimize etmektedir
  • Çevreye duyarlı alanlara girilmesini minimize etmektedir
  • Hassas alanlarda istinat duvarlarının sert kaplamalarına karşı yumuşak kaplama alternatifi sunmaktadır

Need help?