Down to content

Köprü Mesnetleri

Genellikle köprü mesnetleri inşaatı yapılırken betonarme ve kazık içeren geleneksel yöntemler kullanılmaktadır. Toprak takviyesi için beton modüler bloklar ile tek eksenli geogridler kullanan TensarTech sistemini geliştirerek çok yönlülüğü ile birlikte inşaat süresi ve maliyetinde de önemli tasarruf sağlamaktadır. Bir çok durumda, tüm köprü yatağının yükünün sadece takviyeli toprak yapısı ile taşınması sağlanmaktadır. Kazık kullanımının şart olduğu durumlarda ise TensarTech Duvar sistemi kazık ile beraber çalışacak şekilde detaylandırılabilmektedir.

Geniş seçenek yelpazesi

30 yıldan fazla inşaat deneyimi, tasarım uzmanlığı ve yenilikçi geogrid ürünleri ile TensarTech İstinat Duvar Sistemleri yapının son kullanımı, yer ve gerekli tasarım ömrü için birçok kaplama tipi ve inşaat opsiyonları sunmaktadır. Bunlar, aşağıdakileri içerir:

TensarTech TW1TW3, ve Mesa modüler blok istinat duvarı sistemleri birçok stiller, renk ve desenler kullanarak prekast betontan yapılmıştır. TW1 Bağlantı sisteminde paslanmaz çelik bağları kullanarak Tensar blok kaplamasına mimari, projeye özel duvar veya tuğla kaplama oluşturmak için imkan vermektedir.

TensarTech Panel, proje özellikleri ve estetik ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli boyut, şekil ve kaplamalara sahip tam yükseklikte veya prekast beton paneller kullanılmaktadır.

TensarTech Marine agresif deniz koşullarına uygun olan prekast beton birimleri içermektedir.

TensarTech  RockWall geleneksel Gabion kaplama ile birlikte, takviyeli toprak bloğunda arkasında  düşük maliyetli dolgu kullanımına izin verir.

TensarTech TR2 fonksiyonel, düşük maliyetli kolay ve hızlı montajlı, geçici iş yapılarına uygundur veya mevcut istinat duvarlarında yatay yük azaltılmasını sağlar.

Projeniz ne olursa olsun işinizi kolaylaştırırız

Tensar yenilikçi teknolojisi dünya çapında kullanılmaktadır ve geniş bir vaka çalışması ve broşür yelpazesine sahiptir. Biz ayrıca uzman tavsiyesi, şartnameler, çizimler, sertifikalı dizaynlar ve detaylı fiyatlandırma ile tam teknik destek vermekteyiz. Çeşitli yerlerde düzenli olarak ücretsiz çalıştaylar düzenlemekteyiz.

Tensar Teknolojisi ile maliyetleri azaltın ve zamandan tasarruf edin

30 yıldan fazla inşaat deneyimi, tasarım uzmanlığı ve yenilikçi geogrid ürünleri ile TensarTech İstinat Duvar Sistemleri yapının son kullanımı, yer ve gerekli tasarım ömrü için birçok kaplama tipi ve inşaat opsiyonları sunmaktadır.

Faydaları

Projeniz için hangi TensarTech Duvar Sistemini kullansanızda, faydaları aynıdır:

  • Uzun vadeli, kanıtlanmış tasarım istikrarı
  • Basit inşaat, inşaat zamanını ve maliyetini azaltır
  • Estetik olarak çekici tasarım
  • Harçsız montajı yapılan modüler blok sistemleri
  • Kompleks ve kıvrımlı geometrilerin kolayca oluşturulması
  • 120 yıla kadar tasarım ömrü
  • Sahadan kazanılan malzemenin kullanılmasını sağlar
  • Bir çok sistem vinç veya geçici iskele gerektirmez
  • Destek kazıkları ihtiyacını yok edebilir
  • Dinamik ve sismik yüklere karşı yüksek direnç

Need help?